PLAVI SE DRŽE SKUPA /
Dinamo je pobjedu u Splitu posvetio jednom igraču, on odgovorio: 'Hvala vam, obitelji'
×
Foto: Zvonimir Barisin/PIXSELL
4.5.2025.
10:40
Zvonimir Barisin/PIXSELL
Zagrebački plavi izašli su kao pobjednici iz žestokog okršaja na Poljudu, slavivši s 3-1 protiv domaćina u utakmici 33. kola SuperSport HNL-a. Bila je to jedna od najintenzivnijih i najuzbudljivijih utakmica sezone u kojoj su mreže tresli Ronael Pierre-Gabriel, Sandro Kulenović i Petar Sučić dok je jedini pogodak za Bijele upisao Marko Livaja.
No veselje Zagrepčana zasjenila je teška situacija iz 38. minute kada je njihov mladi branič Raul Torrente zadobio tešku ozljedu koljena. Prilikom doskoka nakon duela s Livajom, španjolski stoper je nezgodno pao i odmah bilo jasno da nešto nije u redu. Bol je bila tolika da je vikao na sav glas, a emocije su ga potpuno svladale – iznesen je s travnjaka u suzama, na nosilima.
Scena koja se posebno istaknula bila je ona kada su mu, osim suigrača, podršku došli pružiti i ljudi iz suparničkog tabora – trener Hajduka Gennaro Gattuso i Ivan Rakitić osobno su mu prišli i uputili riječi utjehe.
Dinamo je nakon utakmice objavio fotografiju ozlijeđenog Torrentea uz poruku: "Dragi Raul želimo ti brz oporavak! Ova pobjeda je za tebe." Torrente se u komentarima oglasio na engleskom jeziku: "Hvala vam, obitelji." Na njegovu objavu stigle su stotine podrški i izraza suosjećanja.
U klubu s Maksimira strepe od najgoreg – sumnja se na ozbiljno oštećenje prednjih križnih ligamenata, ozljedu koja nogometašima često iz temelja mijenja sezonu, pa i karijeru. Prava slika bit će jasnija tek nakon detaljnih medicinskih pregleda koji slijede početkom tjedna, ali prvi dojmovi nisu nimalo ohrabrujući.
Torrenteu ovo, nažalost, ne bi bila prva takva povreda. Još u travnju 2022. godine, dok je nosio dres Granade u španjolskoj La Ligi, doživio je identičnu ozljedu. Bez njega, tadašnji klub završio je sezonu ispadanjem iz elitnog ranga, a Torrente se na teren nije vratio punih šest mjeseci. Trebalo mu je gotovo cijelu sljedeću sezonu da se u potpunosti fizički i mentalno oporavi.
Danas kao igrač Dinama, s važećim ugovorom do ljeta 2028. i tržišnom vrijednošću od oko četiri milijuna eura prema podacima Transfermarkta, Torrente je bio na dobrom putu stabilizacije karijere. Sada se svi u klubu, ali i navijači, nadaju da najgore ipak neće biti potvrđeno.
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
najčitanije
TJEDNI JELOVNIK /
Ne gubite više vrijeme na organizaciju: Donosimo ukusna i hranjiva jela za cijeli tjedan
ZAVIDNA FORMA /
Pedro Soltz pokazao mišiće koji 'otapaju uskrsnu čokoladu'
PRVI PUT /
Zagreb uvodi smeđu zonu parkinga: Evo što to znači i što se sve mijenja
RASTU NAPETOSTI /
Eksplozija pred pro-izraelskim centrom: Osoba u crnom ostavila bombu
PRIVUKLA POGLEDE /
Brineta zapalila Korzo: Mini haljina i vitke noge ukrale show na riječkoj špici
Regionalni portali
kaportal /
Do 31. srpnja bi se trebala izgraditi dionica karlovačkog gradskog prstena na potezu Krležina – Držićeva
emedjimurje /
Čakovec oživio uoči blagdana: Obitelji i djeca ispunili centar
RI PORTAL /
Petak, sunce, blagdan pred nama – ne može bolje! Riječanke i Riječani i danas zablistali u svojim ‘outfitima’
dubrovački dnevnik /
Svi su pohrlili na Lokrum, dan kao stvoren za uživanje u prirodi
e zadar /
Neviđen interes za atraktivan prostor na Poluotoku – 18 ponuditelja privučeno povoljnom početnom cijenom
SiB /
Pogledajte kako rade trgovine u Osijeku za uskrsne blagdane
Još iz rubrike
PLAVI SE DRŽE SKUPA /
Dinamo je pobjedu u Splitu posvetio jednom igraču, on odgovorio: 'Hvala vam, obitelji'