VELIKA POBJEDA / Ipswich nakon 22 godine čekanja i nadanja pred povratkom u Premier ligu

30.4.2024.
23:30

Ipswich je pred plasmanom u Premier ligu. Nakon što je Leeds poražen kod QPR-a 4-0 otvorila se prilika Ipswichu da kolo prije kraja uzme drugo mjesto na tablici, iza Leicestera koji je već osigurao povratak u Premiership.

LUDNICA U MUNCHENU /

Remi u spektaklu na Allianz Areni: Bayern gubio pa preokrenuo, Real izjednačio iz penala

Ipswich je u gostima savladao Coventry 2-1 i uoči zadnjeg kola ima tri boda prednosti pred Leedsom te će mu u zadnjem kolu protiv Huddersfielda na domaćem terenu biti dovoljan i bod. Leeds ima šansu tek u slučaju visokog poraza Ipswicha te visoke svoje pobjede.

Za pobjedu Ipswicha večeras su pogađali Kiefer Moore u 8. i Cameron Burges u 69. minuti, a jedini strijelac za domaće bio Haji Wright u 64. minuti utakmice.

Nitko uoči sezone nije Ipswich vidio u borbi za sami vrh, budući da je tek ušao u Championship iz engleske treće lige. Ekipu ka podvigu vodi trener Kieran McKenna, čovjek koji je bio pomoćnik Ole Gunnaru Solskjaeru dok je Norvežanin vodio Manchester United. Upravo je iz Uniteda Ipswich na startu sezone i doveo dva bitna pojačanja. Posudili su mladog Brandona Williamsa, a na stalni ugovor potpisali Axela Tuanzebea.

Ipswich je 1962. godine bio prvak Engleske, a iz Premiershipa je ispao u sezoni 2001/02. i od tada se nije vraćao u društvo najboljih.