REKORDNI GRAĐANI / Rezervni golman spasio Manchester City: Gvardiol i Kovačić pred povijesnim naslovom prvaka

Stefan Ortega obranio je dva zicera. Prvo Kuluševskom, a zatim još veću priliku Sona

14.5.2024.
23:04

Nogometaši Manchester Citya nadomak su obrane naslova prvaka Engleske nakon što su u zaostaloj utakmici svladali u Londonu Tottenham s 2-0 i preuzeli vodstvo od Arsenala. Cityju za naslov treba samo domaća pobjeda nad West Hamom u zadnjem kolu.

IZGUBLJENI TROFEJ /

Slavna Zlatna lopta Maradone pojavila se na aukciji: Nasljednici spremaju prijavu za krađu

Oba pogotka za City postigao je Norvežanin Erling Haaland. Prvo je u 51. minuti Haaland iskoristio dodavanje Kevina de Bruynea, a u 91. je zabio iz penala nakon prekršaja Pedra Porra nad Dokuom

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su svih 90 minuta za Cita, a Gvardiol je u 38. minuti propustio veliku priliku za novi pogodak.

City ima 88 bodova, dva više od Arsenala, dok je Tottenham peti s 63 boda. Ukoliko Građani osvije naslov ući će u povijest jer nijedan engleski klub nije četiri godine zaredom osvojio Premiership.