NHL: ISLANDERS - RANGERS 5:6 / Golijada i šaketanje u newyorškom derbiju

Gledatelji su uživali u čak 11 pogodaka, ali i nešto više od minutu šaketanja domaćeg Gilliesa i Boogaarda .

3.12.2010.
9:29

Zabavno je bilo u četvrtak poklonicima hokeja koji su pratili gradski derbi New Yorka Rangersa i Islandersa. Gledatelji su vidjeli 11 pogodaka, dvoboj NHL lige okončan je pobjedom gostujućeg Rangersa 6:5.

No, osim pogodaka i dobrih akcija gledateljima su "domaći" dečko Trevor Gillies i Derek Boogaard priuštili i šakački spektakl. Dečki su u jednom trenutku odbacili opremu i nakon kratkog odmjeravanja snaga krenuli u šakački obračun.

Iako šake nisu "sijevale" sa svih strana, gledatelji su mogli vidjeti nešto više od minute tučnjave, sve dok Boogaard zbog potezanja nije pao na led.

Pittsburgh Penguinsi pobijedili su  Atlantu 3:2, a do osme uzastopne pobjede voidio ih je Sidney Crosby s hat-trickom. Atlanta je pak zaustavljena nakon šest uzastopnih pobjeda.

Boston je s 8:1 potopio Tampa Bay, a Slovak Marian Gaborik upiso je tri pogotka.

Nakon četiri poraza Los Angeles Kingsi upisali su pobjedu. Stradala je Florida 3:2, a pogodak odluke postigao je Slovenac Anže Kopitar.