Bomba koja je vratila nadu Rusiji!

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka CSKA i Sevilla su u Moskvi odigrali bez pobjednika 1:1.

24.2.2010.
23:15

MOSKVA, Stadion Lužniki Sudac: Felix Brych (Njemačka) Strijelci: 0:1 Negredo (25), 1:1 Gonzalez (66) Žuti kartoni: Gonzalez, Aldonin, Honda /

CSKA: Akinfejev - V.Berezutski, Ignašević, A.Berezutski, Ščenikov - Semberas, Aldonin, Honda (od 83. Mamaev), Mark Gonzalez, Krasić - Necid

SEVILLA: Palop - Stankevicius, Fazio, Escude, Navarro - Jesus Navas, Romaric, Zokora, Adriano (od 59. Perotti), Renato (od 89. Acosta) - Negredo (od 76. Kanoute)CSKA je okršaj za četvrtinu finala Lige prvaka dočekao za vrijeme prvenstvene stanke, dok se u Španjolskoj igra 'sve u šesnaest'.

arti-201002230679006Usto, Španjolci su u Moskvu stigli u vrijeme nezapamćenog snježnog nevremena, koje je ulice ruskog glavnog grada prekrilo sa više od 60 centimetara snijega. No, unatoč domaćinskim uvjetima, na dobro očišćenom stadionu Lužniki ipak su se bolje snašli gosti.

Odmorni domaćini su od početka dominirali, ali gosti su poveli golom Alvara Negreda u 25. minuti, nakon velikog propusta domaće obrane i inače odličnog vratara Akinfejeva.

Nije u tom prvom dvoboju Lige prvaka bilo velikih prilika. Domači su prijetili uglavnom iz daljine, a iz jednog takvog udarca došli su i do spasonosnog izjednačenja.

Čileanski ljevonogi napadač Mark Gonzalez je u 66. minuti odapeo iz punog trka s nekih tridesetak metara, šokirao vrata Palopa i vratio nadu jedinom ruskom predstavniku u Ligi prvaka.

Španjolci na kraju mogu biti i više nego zadovoljni jer se iz zaleđene Moskve vraćaju kući s bitnom prednošću. Moglo je biti i drugačije da je Tomaš Necid pet minuta prije kraja uspio iskoristiti stopostotnu priliku za veliki preokret. Izbio je sam pred Palopa, ali gostujući se vratar ovoga puta iskupio za zamračenje u 66. minuti.

Uzvratni susret je 16. ožujka u Sevilli.